Nová Panamera Sport Turismo

Nový model Porsche Panamera Turbo Sport Turismo nově u nás v autosalonu.

Nové modely Sport Turismo přesně odrážejí to, co Panamera symbolizuje: Výkon a komfort nejsou v rozporu, nýbrž v jednotě. Rovněž dynamika a účinnost spolu nesoupeří.

Sport Turismo jde nová Panamera ještě o krok dál, a to nejen v designu.

Především je ale k dispozici spousta místa komfortu. Vpředu i vzadu. Netypické pro sportovní vůz? Typické pro řadu Panamera.

V provedení Sport Turismo si díky sériové koncepci sedadel 4+1 nyní může požitek s jízdy s Panamerou vychutnat pátá osoba. Dodatečné místo není navrženo jako plnohodnotné sedadlo, na krátkých až středně dlouhých trasách ale nabízí smysluplnou možnost rozšíření. Opticky ale zůstává dojem sportovního čtyřsedadlového vozu takový, jak je pro Panameru typický. Na přání se můžete prostřednictvím volitelných elektrických komfortních sedadel vzadu rozhodnout pro „klasickou“ 4sedadlovou konfiguraci.

Design interiéru ukazuje, jakým směrem se bude ubírat budoucnost sportovního vozu - a přesto zůstává věrný klasickým principům Porsche: stoupající středová konzola, analogový otáčkoměr uprostřed sdruženého přístroje, plochá a do šířky zdůrazněná palubní deska.

Progresivní je koncepce ovládání: Porsche Advanced Cockpit. Středová konzola s ovládáním Direct Touch Control je kromě skleněného optického povrchu vybavena dotykovými tlačítky pro přímý přístup k nejdůležitějším funkcím. Mezi nimi: kompaktní volicí páka. Na palubní desce je integrován 12palcový dotykový displej s vysokým rozlišením.

V kombinaci se čtyřzónovou automatickou klimatizací mají cestující na zadních sedadlech k dispozici další dotykovou obrazovku. Vpravo a vlevo od otáčkoměru zobrazují displeje s vysokým rozlišením virtuální nástroje, mapy a další informace.

Systém regulace podvozku jako Porsche Dynamic Chassis Control Sport (PDCC Sport) nebo řízení zadní nápravy zintenzivňují požitek z jízdy - a bezpečnost. Asistenční systémy jako Porsche InnoDrive přinášejí větší bezpečí a uvolnění. Všechny modely Panamera Sport Turismo jsou kompletně digitálně propojeny s aplikací Porsche Connect.